تنوع فرهنگ ها در استان گلستان فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری است، توجه ویژه به گردشگری آبی

به گزارش وبلاگ اشاره، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ملاقات با استاندار گلستان بر استفاده از تمام ظرفیت های استان به منظور توسعه و ترویج گردشگری در این استان تاکید نمود.

تنوع فرهنگ ها در استان گلستان فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری است، توجه ویژه به گردشگری آبی

به گزارش خبرنگار میراث آریا، مهندس سید عزت الله ضرغامی امروز دوشنبه 30 خرداد 1401 در ملاقات با علی محمد زنگانه استاندار گلستان که در محل دفتر وزیر میراث فرهنگی در تهران برگزار گردید، بر پیگیری ماموریت های حوزه های سه گانه این وزارتخانه در استان گلستان تاکید نمود.

مهندس ضرغامی و علی محمد زنگانه در این نشست درباره حوزه ماموریت های سه گانه این وزارتخانه با یکدیگر گفت و گو کردند که استاندار گلستان در ابتدای این نشست گفت: استان گلستان با هشت اقلیم و تنوع فرهنگ ها و قومیت ها موقعیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

موضوع دیگری که در این نشست درباره آن گفت و گو شد، موضوع آشوراده بود که طرفین در این باره با هم صحبت کردند و در این نشست استاندار گلستان گزارشی درباره لایروبی و شرایط توسعه گردشگری این منطقه ارائه داد.

بعلاوه استاندار گلستان در این نشست توضیحاتی را درباره خلیج گرگان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه کرد.

یکی دیگر از موضوعاتی که در این نشست مطرح شد حوزه صنایع دستی استان گلستان بود که استاندار گلستان از مهندس ضرغامی تقاضای رسیدگی به شرایط هنرمندان این استان را داشت. ضمن این که توجه ویژه به اماکن تاریخی استان گلستان از دیگر درخواست های استاندار گلستان از مهندس ضرغامی بود.

مهندس ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این نشست گفت: با جدیت طرح ها و پروژه های مرتبط با این وزارتخانه را در استان مهمی مثل استان گلستان پیگیری خواهیم کرد.

او به توسعه گردشگری زمینی با کشورهای همسایه نیز اشاره نمود و اضافه نمود: یکی از راه های توسعه و تعمیق روابط گردشگری، توسعه این صنعت با کشورهای همسایه به وسیله مرز زمینی است. در همین رابطه راه اندازی خط تهران - تاجیکستان به صورت زمینی با هدف توسعه گردشگری می تواند یاری خوبی به توسعه و رونق گردشگری ایران با کشورهای همسایه کند. استان گلستان نیز می تواند در این باره نقش آفرینی داشته باشد و از راستا و خط زمینی برای بهبود و توسعه روابط گردشگری با کشورهای همسایه بهره ببرد.

ارائه خدمات و امکانات شایسته به گردشگران در استان گلستان، توسعه گردشگری دریایی با توجه به اختصاص سوخت یارانه ای به قایق ها و کشتی های کروز از دیگر مسائلی بود که مهندس ضرغامی در ملاقات با استاندار گلستان به آن ها تاکید نمود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعلاوه به مصوبات سفر قبلی خود و رئیس جمهوری به استان گلستان اشاره و گفت: مصوبات این سفر با هدف توسعه همه جانبه استان باید به صورت جدی پیگیری و اجرایی گردد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی

به "تنوع فرهنگ ها در استان گلستان فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری است، توجه ویژه به گردشگری آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنوع فرهنگ ها در استان گلستان فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری است، توجه ویژه به گردشگری آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید