دلایل کلیدی طول عمر ملکه بریتانیا

به گزارش وبلاگ اشاره، ملکه الیزابت، دارای طولانی ترین عمر ملکه بریتانیا، در 96 سالگی درگذشت

ملکه الیزابت دوم، مسن ترین و دارای طولانی ترین عمر ملکه بریتانیای کبیر درگذشت.

دلایل کلیدی طول عمر ملکه بریتانیا

علت مرگ او اعلام نشده است، اما کاخ باکینگهام روز پنجشنبه اعلام نمود که او تحت نظارت پزشکی در خانه قرار گرفته است و پزشکان نگران سلامتی او هستند. گفته می گردد که قرار است اعضای خانواده سلطنتی در خانه او، بالمولار، گرد هم بیایند.

خانواده سلطنتی بعد از ظهر پنجشنبه مورخ 8 سپتامبر 2022 (17 شهریور 1401) در بیانیه ای گفتند: ملکه امروز بعدازظهر در آرامش در بالمولار درگذشت. پادشاه و همسر ملکه امروز عصر در بالمولار خواهند ماند و فردا به لندن بازخواهند گشت.

الیزابت در 21 آوریل 1926 متولد شد و در 25 سالگی پس از مرگ پدرش، پادشاه جورج ششم، در سال 1952 بر تخت سلطنت نشست.

مسائل سلامتی اخیر

ملکه علیرغم اینکه تا 90 سالگی از سلامتی خوبی برخوردار بود، اخیراً دچار مسائلی شده بود.

او در اواخر فوریه به COVID-19 مبتلا شد، که در یک تماس ویدیویی با کارکنان بهداشت گفته بود بسیار خسته و فرسوده شده است.

ملکه بعلاوه به علت مشکل در حرکت و سفر، چندین رویداد سالانه سلطنتی از جمله مراسم عید پاک در کلیسای سنت جورج را در امسال از دست داد.

با این حال، الیزابت روز سه شنبه در بالمورال به نخست وزیر تازه منتخب لیز تراس تبریک گفت.

ملکه سال ها از سلامتی خوبی برخوردار بود و در دو دهه گذشته تنها سه بار به بیمارستان مراجعه کرد. پس از مرگ همسر 73 ساله اش، شاهزاده فیلیپ، در 9 آوریل 2021، کمتر از 2 هفته قبل از تولد 95 سالگی او، این شرایط تغییر کرد.

به گفته دستیاران کاخ، شش ماه بعد در اکتبر 2021، ملکه به طور ناگهانی سفر خود به ایرلند شمالی را به علت خستگی لغو کرد و روز بعد در بیمارستان بستری شد. پس از یک شب اقامت مرخص شد. در اقدامی بی سابقه، مشارکت وی در تمامی مراسم ها و تشریفات عمومی به مدت 2 هفته لغو شد. هیچ شرح یا تشخیصی ارائه نشد.

دلایل کلیدی طول عمر او

اگرچه الیزابت یکی از ثروتمندترین زنان دنیا بود، اما زندگی نسبتاً آرامی داشت - و سبک زندگی متواضع او ممکن است به طول عمر او یاری نموده باشد. در حالی که او هرگز به طور عمومی در خصوص رژیم غذایی، ورزش، عادات خواب یا سایر جنبه های زندگی روزمره خود اظهار نظر نکرد، به نظر می رسد که او یک روال طبیعی تقویت کننده سلامتی را حفظ نموده بود.

رژیم غذایی ملکه به طور قابل توجهی ساده بود. طبق گزارش ها، او صبح های خود را با چای ارل گری آغاز می کرد و بعد از آن، صبحانه اش شامل یک کاسه کورن فلکس یا ماست و اغلب نان تست با مارمالاد بود. بجز غذا خوردن او در مراسم رسمی، ناهار و شام او حاوی پروتئین ساده پخته شده بودند - مرغ کبابی یا ماهی با سالاد برای ناهار، و گاهی اوقات شکار (مثل آهو یا قرقاول) یا بیشتر ماهی برای شام. اینها تمام چیزی بود که او میل می کرد. گریدی، سرآشپز سابق سلطنتی در سال 2017 به سی ان ان گفت: او بسیار منظم است. او می توانست هر چیزی را که می خواست داشته باشد، اما این نظم و انضباط است که او را بسیار خوب و سالم نگه می دارد.

اما ملکه از زیاده خواهی های منظم و کوچک قدردانی می کرد: بین ناهار و شام، چای بعدازظهر را با یک کیک یا کلوچه کوچک میل می کرد، و بعلاوه معروف بود که به طور منظم الکل می نوشید.

الیزابت برنامه ورزشی خاصی را دنبال نکرد. در عوض، او فعالیت بدنی را در زندگی روزمره خود گنجانده بود، بیشتر اوقات با کورگی محبوبش(سگ او) پیاده روی می کرد یا در زمین های سلطنتی اسب سواری می کرد. خواب کافی به طور معمول به سلامت او نیز یاری کرد. او سعی می کرد که ساعت 11 شب در رختخواب باشد و ساعت 7:30 صبح از خواب بیدار گردد.

برایان کوزلوفسکی، نویسنده کتاب زنده باد ملکه! 23 قانون زندگی طولانی ترین ملکه بریتانیا، در سال 2020 گفت: عادات ذهنی و شیوه های منحصر به فرد تفکر - در خصوص غذا، ورزش، کار یا استراحت - او را به زنی سر به زیر تبدیل می نماید که امروز است.

کوزلوفسکی چندین عامل دیگر را نام برد که به او یاری کردند تا در نود سالگی از نظر جسمی و روحی سالم بماند:

مشغول ماندن ملکه. او هر ساله ده ها بار در انظار عمومی ظاهر می شد و هر روز ساعت ها را صرف خواندن یک جعبه بزرگ قرمز از اسناد مربوط به امور دولتی می کرد.

بخشنده بودن. الیزابت از زمانی که بر تاج و تخت نشست، به علت اهدافش مشهور بود. او از موسسات خیریه متعدد حمایت می کرد و در پی الگوسازی بود.

وقت گذاشتن برای سرگرمی و خستگی در کردن. الیزابت به عنوان رئیس سلطنت بریتانیا، اغلب کارهای زیادی بر دوش داشت، اما گذراندن وقت در طبیعت، با بازدیدهای منظم از املاک کشورش را در اولویت قرار می داد. حتی چای بعدازظهر او یک استراحت روزانه از استرس بود.

یکی دیگر از عوامل احتمالی طول عمر او: الیزابت با از دست دادن پدر، عمو، پدربزرگ و در نهایت خواهرش به علت بیماری های مرتبط با سیگار، طبق گزارش ها، هرگز در زندگی خود سیگار نکشید.

پسرش چارلز از الیزابت به یادگار مانده است. بچه ها دیگر او، پرنسس آنه، شاهزاده اندرو، و شاهزاده ادوارد هستند و بعلاوه دارای بسیاری نوه و نتیجه است.

منبع: فوت و فن / webmd.com

به "دلایل کلیدی طول عمر ملکه بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل کلیدی طول عمر ملکه بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید