دیدنی های گاوبندی و آشنایی با چشم اندازهای طبیعی و زیبای این منطقه

به گزارش وبلاگ اشاره، استان هرمزگان یکی از استان های پر جاذبه در ایران است این استان دارای شهرهای مختلفی است یکی از شهرهای پر جاذبه در این استان شهر پارسیان است که بسیاری از گردشگران ان را با نام شهر گاوبندی نیز می شناسند این شهر دارای پدیده های طبیعی بسیار زیای است و اعجاز و شگفتی های زیادی را در خود جای داده است این شهرستان دارای جاذبه های زیادی است که در ادامه این بخش با آن ها آشنا می شوید. شهرستان پارسیان از جمله جزایر این استان تماشای های شهر گاوبندی شامل جاذبه های سرگرمیی و طبیعی است بعلاوه شهر پارسیان دارای قدمت تارخی زیادی است کشف بعضی از سفال ها و کوزه ها در این منطقه نشان می دهد که قدمت این اشیا به 1400 سال پیش می رسد این شهر فاصله کمی تا دریا دارد به همین دلیل می توانید از چشم اندازهای زیبای آن تماشا کنید. پوشش های گیاهی این منطقه نیز بسیار متراکم است بعلاوه دارای تنوع جانوری می باشد این بندر سرگرمیی مکان مناسبی برای سرگرمی و شنا نیز می باشد.

دیدنی های گاوبندی و آشنایی با چشم اندازهای طبیعی و زیبای این منطقه

آشنایی با دیدنی های شهر گاوبندی:

پارسیان شهر دارای چشمه های جوشان زیادی است این شهر ساحلی دارای منظره ها طبیعی و چشم اندازهای بسیار دیدنی است این شهر از نواحی اطراف نیز با بنادر دیگری همسایه است و ارتباط دارد این شهرستان از دو بخش مرکزی و کوشکنار تشکیل شده است. از ویژگی های این شهر توریستی تفریحی می توان به کوه ها، دشت های وسیع، مزارع سرسبز و نخلستان های وسیع اشاره نمود.

روستای بهده:

یکی از برترین دیدنی هایی که در طول سفر خود به گاوبندی می توانید از آن بازدید نمایید روستای بهده می باشد که دارای طبیعت بکر و فوق العاده ای است. این روستا دارای جاذبه های زیادی است که می تواند شما را حیرت زده نماید. در این روستا غار های قدیمی زیادی وجود دارد که قدمت آن ها به قرن 11 می رسد و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. این غار ها در گذشته محل سکونت انسان ها بوده است. بعلاوه در این روستا قلعه خشتی بسیار زیبایی وجود دارد که در آن کتیبه های زیادی از زمان حکومت صفویان وجود دارد که برای مردم این روستا به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می گردد. این قلعه خشتی در روستای بهده حدود 400 سال قدمت دارد. قطعا اگر در طول سفر خود به این روستا سفر کنید هیجان زده خواهید شد این روستا دارای جاذبه های فراوانی می باشد که می توان به چشمه های فاریاب و شمس اشاره نمود و بعلاوه یکی از قدیمی ترین آسیاب های ایران لوور مدنو در این روستا واقع شده است که می تواند جالب توجه باشد.

آبشار بوچیر:

اگر می خواهید در طول سفر خود با یک جاذبه حیرت انگیز رو به رو شوید قطعا آبشار بوچیر یکی از برترین گزینه های ممکن می باشد. این آبشار دارای آب بسیار فراوانی می باشد و در اطراف آن چشمه های زیادی وجود دارد که می تواند یک روز تفریحی عالی را برای گردشگران بسازد. آبشار بوچیر یکی از برترین دیدنی های گاوبندی و استان هرمزگان می باشد که حتی در تابستان دارای هوای مطلوب و خنکی است که همین دلیل باعث شده تا سالانه هزاران نفر به این مکان دیدنی سفر کنند و سفر فوق العاده ای را در آبشار بوچیر تجربه کنند.

جاده ساحلی بستانو:

این جاده نیز یکی دیگر از جاذبه هایی است که می توانید در این منطقه از آن بازدید کنید سواحل بکر این منطقه برای گردشگران زیبایی های زیادی دارد این جاده بالغ بر 20 سال قدمت دارد شما گردشگران می توانید با بازدید از روستای زیارت نیز می توانید جاذبه های زیادی از این منطقه را مشاهده کنید. از دیگر روستاهای واقع در این منطقه می توان به روستای مغدان نیز اشاره نمود که با وجود تپه های شنی خود شناخته شده است پیاده روی کردن در سواحل این منطقه نیز از جذابیت زیادی بازدید می کنید.

تنگه شوتاریکو و چشمه اودبه:

یکی دیگر از مکان های دیدنی مهم در این شهر تنگه شوتاریکو است این تنگه در فاصله 17 کیلومتری پارسیان واقع شده است و منطقه مناسبی برای صخره نوردی و کوهنوردی است در میان این تنگه رودخانه ای وجود دارد که می توانید از نزدیک آن را مشاهده کنید. در فصل های گرم سال این رودخانه کم آب یا بی آب است در بخش های مختلفی از این جهت گیاهان کوهی روییده اند این گیاهان دارویی و معطر هستند بعلاوه خواص درمانی زیادی دارند. جهت آبشار اودبه نیز دارای زیبایی های زیادی است آبشارهای کوچک با نخل های معروف که در میان این صخر های پیچ در پیچ روییده اند.

پارسیان یکی از شهرهای زیبا در هرمزگان و یکی از دیدنی های استان هرمزگان است برای اینکه مکان های دیدنی استان هرمزگان را بهتر بشناسید باید سفری به این منطقه داشته باشید بعلاوه در لینک می توانید جاذبه های بیشتری از این منطقه را مشاهده کنید. جاذبه های گاوبندی از جذابیت های زیادی برخوردار است این شهر دارای جاذبه های بسیار متنوعی است بسیاری از گردشگران با سفر به این منطقه از صنایع دستی و فرهنگ این منطقه بازدید می کنند. صنایع دستی و مواد غذایی این منطقه بخش مهمی از فرهنگ مردمان این شهر را تشکیل می دهند به ویژه در نواحی روستایی آن که جذابیت های بیشتری برای گردشگران وجود دارد.

منبع: دیجیاتور

به "دیدنی های گاوبندی و آشنایی با چشم اندازهای طبیعی و زیبای این منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های گاوبندی و آشنایی با چشم اندازهای طبیعی و زیبای این منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید