مدیران هم امنیت شغلی نخواهند داشت، هوش مصنوعی جای مدیرعامل را هم گرفت!

به گزارش وبلاگ اشاره، دیجیاتو نوشت: شرکت Netdragon اعلام نموده است که از این پس یک هوش مصنوعی به جای مدیرعامل در این نهاد فعالیت خواهد داشت.

مدیران هم امنیت شغلی نخواهند داشت، هوش مصنوعی جای مدیرعامل را هم گرفت!

شرکت چینی NetDragon Websoft که درزمینه توسعه بازی های آنلاین و اپلیکیشن های موبایل فعالیت دارد، به تازگی اعلام نموده است که از یک هوش مصنوعی در سمت مدیرعامل (CEO) بهره خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

  • نابغه بزرگ قرن بیستم کجا اشتباه کرد؟

  • زیباست اما راه رفتن را سخت می نماید!

  • جنگنده پنهان کار ترکیه با ظاهری شبیه به اف 22 / عکس

چرا هوش مصنوعی باید در جایگاه مدیرعامل قرار بگیرد؟

هوش مصنوعی مؤنثی که برای تصاحب سمت مدیر اجرایی در شرکت مذکور در نظر گرفته شده است، تانگ یو نام دارد. مسئولین این شرکت معتقد هستند که بهره گیری از هوش مصنوعی می تواند به تحول سیستم مدیریتی و بهبود بهره وری عملیاتی یاری کند.

شایان ذکر است که شرکت NetDragon Websoft یکی از غول های فناوری چین به شمار می رود که امتیاز چندین بازی در کنار برنامه ها و سرویس های آموزشی آنلاین را در اختیار دارد. بعلاوه شرکت های تحت مالکیت آن مثل Jumpstart هم از محصولات محبوبی برخوردار هستند. یکی از مشهورترین بازی های این شرکت Neopets نام دارد که بازیکنان در آن به نگهداری و مراقبت از حیوانات مجازی مشغول می شوند.

شرکت NetDragon Websoft در گذشته هم روینمودهای بسیار متفاوتی را نسبت به سایر نهادهای آسیایی اتخاذ نموده بود و اقدام اخیر آن نیز در راستای همین سیاست قرار گرفته است. انتصاب هوش مصنوعی به عنوان مدیرعامل در یک شرکت بزرگ بحث های زیادی را هم در پی داشته است و کارشناسان حوزه کسب وکار مواضع گوناگونی نسبت به این تصمیم اتخاذ نموده اند.

ناگفته نماند که خانم تانگ یو در گذشته هم سمت نائب رئیس شرکت مذکور را بر عهده داشته و در اموری مثل مدیریت هوش مصنوعی، برنامه ریزی استراتژیک متاورس و سایر پروژه ها دخیل بوده است. اکنون موارد دیگری مثل آنالیز داده های آماری، اتخاذ تصمیمات مدیریتی، ارزیابی ریسک و بهبود شرایط محیط کاری هم به فهرست وظایف این هوش مصنوعی اضافه شده است. برای مقایسه می توان اشاره نمود که استفاده از چنین ابزاری هیچ هزینه جانبی برای شرکت در پی نخواهد داشت و کارمندان نیز می توانند در تمامی ساعات و روزهای هفته به رئیس خود دسترسی داشته باشند؛ درحالی که برای چنین سمتی در شرکت های بزرگ معمولاً حقوق بالایی در نظر گرفته می گردد.

طبق گزارش های منتشرشده، انتصاب هوش مصنوعی در جایگاه مدیرعامل NetDragon Websoft موجب افزایش ارزش سهام این شرکت در بازار هنگ کنگ شده است. بااین حال، برای اولین بار نیست که شاهد مدیریت و استخدام انسان ها به وسیله هوش مصنوعی خواهیم بود؛ زیرا پژوهشگران مؤسسه OpenAI هم اخیراً اعلام کردند که مدل GPT-4 توانسته است برای حل کردن کپچا، اقدام به استخدام یک فریلنسر کند.

58321

منبع: خبرآنلاین

به "مدیران هم امنیت شغلی نخواهند داشت، هوش مصنوعی جای مدیرعامل را هم گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران هم امنیت شغلی نخواهند داشت، هوش مصنوعی جای مدیرعامل را هم گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید